۰۲۱ - ۴۷ ۶۲ ۸۸ ۹۹ تلفن گویا
نماگشت اولین نرم افزار یکپارچه مدیریت آژانس های گردشگری و مسافرتی

نماگشت تمام نیاز‌های شما را به صورت یکپارچه تامین میکند

تمامی سیستم های عملیاتی نسل قدیمی که برای بخش‌های مختلف یک آژانس گردشگری طراحی شده‌اند، به مرور زمان به دلیل ماهیت جزیره‌ای آسیب‌ها و هزینه‌های بسیاری به ساختار سازمان وارد می کنند؛ در حالی که با استفاده از سامانه اتوماسیون یکپارچه نماگشت، شکاف میان سیستم‌ها و فرآیند های مختلف پُر‌شده و یکپارچگی اطلاعاتی و فرآیندی آژانس شما ارتقا می‌یابد. از طرفی امکان ارائه خدمات الکترونیک به شکل چشم گیری آسان شده و باعث افزایش کارایی و سود دهی آژانس شما می‌شود.

نرم افزار های نسل قدیمی (جزیره‌ای) چیست؟

شرکت های نرم افزاری در گذشته به دلیل ضعف در سخت‌افزار و دانش فنی به ناچار اقدام به ساخت نرم افزارهای مختلف برای هر یک از حوزه های کاری می‌کردند (مثلا: نرم‌افزار حسابداری، اتوماسیون‌فروش، مدیریت ارتباط با مشتری و … ).
که اصطلاحاً به آنها ، نرم افزارهای جزیره‌ای می گویند.در‌واقع سیستم های جزیره‌‌ای مجموعه‌ای از سیستمهایی مالی و اداری هستند که هر کدام بصورت جداگانه عمل می کند و ارتباط ضعیفی با یکدیگر دارند، و از این رو ریسک هدر رفتن منابع و بروز خطا در سازمان بالا می رود.
حال آنکه با‌گذشت زمان و رشد صنایع و نیازهای مشتریان ، تمامی نرم‌افزارهای جزیره ای در دل یک نرم‌افزار جامع شکل گرفتند که به آن نرم‌افزار یکپارچه می گویند. نماگشت اولین نرم‌افزار یکپارچه مدیریت آژانس‌های گردشگری و مسافرتی می‌باشد.

 

اتوماسیون نماگشت تمامی فرآیند‌های شرکت های خدمات مسافرتی و جهانگردی به صورت یکپارچه در اختیار آنها قرار میدهد.

قروش
مدیریت فروش
ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
باشگاه مشتریان
باشگاه مشتریان
باشگاه همکاران
باشگاه همکاران
منابع انسانی
منابع انسانی
حقوق و دستمزد
حقوق و دستمزد
حسابداری
حسابداری
کالر ای‌دی
کالر ای‌دی
ضبط مکالمات
ضبط مکالمات
کنترل تردد
کنترل تردد
رزرواسیون آنلاین
رزرواسیون آنلاین
وب سرویس
وب سرویس

مثال‌هایی از یکپارچگی نرم‌افزار جامع مدیریت آژانس‌های گردشگری و مسافرتی نماگشت 

 

 

یکپارچگی فروش و حسابداری در نماگشت

فروش   حسابداری : 

از ویژگی‌های بارز نماگشت این است که هیچگونه اطلاعات تکراری در سیستم ذخیره نمیگردد ،و پس از یک بار ثبت اطلاعات مشتری در سیستم هنگام ثبت قرارداد، نیازی به ورود چند‌باره اطلاعات مشتری در فرآیند‌های دیگر شامل (سی ار ام، حسابداری و … ) نمی باشد .
به طور دقیق‌تر با ورود یکباره و کامل اطلاعات یک قرار‌داد فروش در نماگشت تمامی تراکنش های مالی مرتبط به صورت هوشمند توسط سیستم مدیریت می شود و کانتر‌های بخش فروش ،بدون نیاز به ثبت مجدد، دستور دریافت و پرداخت (سند‌های مالی)، را برای تعیین وضعیت به بخش حسابداری ارسال می کنند. حسابدار نیز بی‌نیاز از دوباره کاری ،عملیات مربوط به حسابداری را از طریق نماگشت انجام می دهد .

 

 

 

یکپارچه سازی سی ار ام crm و باشگاه مشتریان و فروش

فروش   CRM   کالر ای دی  : 

در سیستم نماگشت، یک بار اطلاعات مشتری را به ثبت رسانده و از آن پس تمامی عملکرد‌ های مشتری با آژانس را به صورت کامل در باشگاه مشتریان خود خواهید داشت .از جمله این عملکرد ها میتوان به اخذ قرارداد، تماس ورودی، تماس خروجی، ایمیل‌های ارسالی،پیامک‌ها و تلگرام‌های ارسالی ، واریزی و دریافتی، کپی کارت ملی،پاسپورت و سایر مدارک اشاره داشت. از سوی دیگر با استفاده از گزارشات متنوع سیستم میتوان برای آینده برنامه‌ریزی مطمئن تری داشت .
علاوه بر این،سیستم قادر است تا پس از تعریف برخی اطلاعات به ارسال خودکار پیامک یا ایمیل بعد از اخذ قرارداد، تایید سند مالی، سالگرد تولد، سالگرد ازدواج، بعد از قطع تماس و ... بپردازد.

 
فروش ، حسابداری ، باشگاه مشتریان ، باشگاه همکاران

فروش  حسابداری  باشگاه مشتریان  باشگاه همکاران : 

نماگشت با استفاده از فناوری یکپارچگی شما را قادر به تعریف معیار‌هایی برای امتیاز دهی به مشتریان خود میکند. با این کار می توانید وفاداری مشتریان خود را افزایش دهید .
علاوه بر این نماگشت با ارائه آمار دموگرافیک و ... شما را قادر به ارائه تبلیغات هوشمند میکند .

 

و ده‌ها مثال دیگر شما میتوانید برای  اطلاعات بیشتر با کارشناسان نماگشت تماس بگیرید .